قالب پلاستیکی (پلیمری) بتن ریزی + مشاهده لیست قیمت

10 / 10
از 1 کاربر

قالب های پلاستیکی (پلیمری) تولیدی شرکت بتن بسپار با نام تجاری بسپار پنل ها  (Baspar Panel) به صورت انحصاری ابداع و به ثبت رسیده اند. جنس این قالب ها ها از مواد پلیمری مقاوم در برابر ضربه و سایش (پلیمر آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) ) بوده و ابعاد زیر تولید می شوند : 

 • پنل 120x60 cm (BP120)
 • پنل 40x60 cm   (BP40)
 • پنل 35x60 cm   (BP35)
 • پنل 30x60 cm   (BP30)
 • پنل 25x60 cm   (BP25)
 • پنل 20x60 cm   (BP20)
 • پنل گوشه داخلی  (BP IN)
 • پنل گوشه خارجی (BP Out)

وزن هر مترمربع از قالبهای پلاستیکی بتن ریزی 13 کیلوگرم می باشد که سرعت اجرای پروژه های عمرانی را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد. 

جهت دانلود کاتالوگ و فیلم اجرایی محصول به منوی دانلود مراجعه نمایید.


جهت دریافت مشاوره و خرید قالب های پلاستیکی (پلیمری) بتن ریزی لطفا با شماره های زیر در تماس باشید:

09129216960

                                                      09106730326 (واتس آپ، تلگرام و ایتا)


 

توضیحات

آیا قالب های پلیمری (پلاستیکی) توانایی رقابت با قالب های فلزی موجود در بازار را دارند؟

   اولین سوالی که در ذهن مهندسین و پیمانکاران گرامی پس از شنیدن نام قالب های بتن ریزی پلاستیکی (پلیمری) به وجود می آید این است که آیا این قالبهای پلاستیکی توان تحمل فشار ناشی از بتن در دیوارها و ستون ها را دارد؟ 

   قالب های پلیمری (پلاستیکی) براحتی توان تحمل و تاب مقاومت در برابر بارهای ناشی از بتن را دارا بوده و در صورتی که نمونه قالبها را از نزدیک ببینید به این قضیه ایمان خواهید آورد. 

مواد اولیه و پلیمر مصرفی در ساخت قالبهای پلاستیکی (پلیمری) بتن چیست؟ 

   از دو ماده اولیه بنا به ویژگی های مکانیکی پلیمرها در تولید قالب های پلاستیکی (پلیمری) استفاده می شود.

 • پلیمر ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن)
 • پلیمر PP  (پلی پروپیلن)

   پلیمر ABS بدلیل مقاومت بالا در مقابل سایش و ضربه گزینه بسیار مناسبی جهت تولید قالبهای پلاستیکی در پروژه های عمرانی می باشد. قالبهای پلاستیکی بتن از جنس ABS معمولا جهت صاردات تولید شده و بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه ارسال می گردد. با این وجود برخی از پیمانکاران داخلی هم بدلیل نیاز مبرم به بتن های اکسپوز و بتن های نما  یا بدلایل ایمنی استفاده از این قالبها را در دستور کار قرار داده اند. 

بعنوان نمونه شرکت مخابرات ایران بدلیل ایجاد پارکینگ طبقاتی با دیواره های بتن نما (بتن اکسپوز) پیمانکار خود را ملزم به استفاده از این قالب ها نمود. محل این پروژه در تقاطع خیابان شیخ بهایی و خیابان ملاصدرای تهران می باشد که نام پروژه "ساختمان همراه اول" می باشد.

تصاویر زیر پروژه برج های دو قلوی همراه اول را نشان می دهد که از قالبهای پلاستیکی (پلیمری) بتن ریزی جهت دیوار، فونداسیون و دیوارهای اکسپوز مورد استفاده قرار گرفته است.  

 

قالب پلاستیکی بتن

 

قالب پلاستیکی مدولار بتن ریزی

 قالب پلاستیکی بتن قالب پلیمری بتن

 

 

قالبهای ابعاد و اندازه های قالب های پلاستیکی (پلیمری) مستطیل شکل تولید شده توسط شرکت بتن بسپار صنعت در جدول زیر آمده است. 

شرکت بتن بسپار صنعت 6 رده محصول در این زمینه تولید می کند بصورت زیر می باشد :

رده محصول

ابعاد (سانتی متر)

وزن (کیلوگرم)

تعداد اهرم موردنیاز

20xH60

20x60

2.25

4

25xH60

25x60

2.30

4

30xH60

30x60

2.80

4

35xH60

35x60

3.80

4

40xH60

40x60

4

4

120xH60

120x60

11

6

با ترکیب اندازه های مختلف این قالب های پلاستیکی می توان انواع دیوارها و دال ها را پوشش داده و سطحی بسیار صاف (Expose view) را نتیجه گرفت. 

برای نمونه قالب پلاستیکی 120xH60 دارای طول 120 سانتیمتر و عرض 60 سانتیمتر می باشد که بزرگترین سایز قالب پلاستیکی تولید شده در شرکت می باشد که عمدتا در قالب بندی دال های سقفی و دیوارهای برشی مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد نحوه چفت و بست و اتصال قالب پلاستیکی اینکه قالبهای پلیمری با اهرم های ال-شکل (L-Shape) که در تصویر زیر ملاحظه میکنید به یکدیگر متصل شده و دیگر خبری از چکش و پین و گوه نیست. 

اهرم قالب پلاستیکی بتن

 

مزایای قالب پلاستیکی (پلیمری) نسبت به قالب فلزی چیست؟

 •   وزن کم، سهولت و سرعت اجرا: وزن این قالب ها کمتر از یک سوم قالب های فلزی است لذا قالب بندی و قالب برداری (دکوفراژ) در این روش بسیار آسانتر و سریعتر از قالب بندی فلزی سنتی است. بعلاوه در این روش قالب بندی ، اتصال پین و گوه ای سخت و زمانبر متداول در قالب بندی فلزی حذف شده و تنها به کمک چرخش 90 درجه اهرم های اتصالی منحصر به فرد، قطعات قالب به هم متصل و محکم می شود این مساله خود در افزایش سرعت و سهولت اجرا تاثیر بسزایی دارد.

 

 •  وزن کم، سهولت حمل و جابجایی: با توجه به وزن بسیار کم قالب های پلاستیکی بسپار پنل، جابجایی و حمل و نقل قالب ها در محوطه کارگاه و طبقات مختلف به سهولت و سرعت انجام می شود.

 

 •  نگهداری و استفاده در شرایط آب و هوایی گوناگون: قالب پلاستیکی (پلیمری) از جنس مواد پلیمری مقاوم و با ضربه پذیری  بالا ساخته شده است که بر خلاف قالب های چوبی و فلزی می تواند در تمام شرایط آب و هوایی (مرظوب، سرد، خشک و ...) نگهداری شود.

 

 •   عدم نیاز به روغنکاری: قالب های پلاستیکی (پلیمری) بدلیل نوع مواد اولیه خاص خود نیازی به روغنکاری یا هر نوع پوشش دیگری جهت نچسبیدن بتن تازه به سطح خود ندارد و لذا سطح نمای بتن اجرا شده بسیار صاف و بی نیاز از اجرای هرگونه نماسازی می باشد.

 

 •  شستشوی راحت قالبها با آب (واتر جت): نظافت و تمیز کاری بسپار پنل نیازی به ابزار خاصی نداشته و تنها با فشار آب (جت آب) قابل شستشو است.

 

 •  قابلیت استفاده تا 100 مرتبه قالب بندی و بتن ریزی قالب های پلاستیکی از جنس پلیمر ABS : با توجه به جنس مقاوم بسپار پنل، این قالب ها در مقابل سایش و ضربه بسیار مقاوم بوده و در صورت نگهداری مناسب بیش از 100 بار قابل استفاده و بتن ریزی می باشد. پیش بینی می شود که قالب های پلاستیکی بتن از جنس پلیمر PP را می توان تا 50 بار نیز استفاده نمود. پیشنهاد ما برای پروژه های خاص استفاده از قالبهای پلیمری جنس ABS می باشد منتهی برای پروژه های عرف ساختمانی که نیاز خاصی به بتن اکسپوز نمی باشد و هدف این است که قیمت تمام شده پروژه را کم کنیم، استفاده از قالبهای از جنس PP می باشد.

 

 •    دوست دار محیط زیست: با توجه به جنس مواد اولیه، پس از اتمام عمر مفید ، این قالب ها قابل بازیافت بوده و می توان ضایعات آن را تا بیش از 3 برابر قیمت آهن قراضه به فروش رساند.

 

 تفاوت قالب بتن پلاستیکی مشکی و قالب سفید با جنس پلی پیروپیلن چیست؟

از تفاوت قالب پلاستیکی بتن مشکی با مواد پلیمری بازیافتی یا همان ریسایکل با قالب های سفید بتن ریزی یا همان مواد پلیمری تولید شده در پتروشیمی ها م یتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

قاعدتا هر چه ماده اولیه مصرفی در تولید یک قالب مرغوب تر باشد در نتیجه و بنا بر انتظار قالب پلاستیکی تولید شده چه قالب پلاستیکی بتن باشد، چه قالب های پلاستیکی سقف وافل یا قالب های جایگرین یونولیت در هر صورت دارای گیفیت به مراتب بالاتری است. قالب پلاستیکی (پلیمری) بتن از جنس مواد اولیه مرغوب تر از جمله ABS و مواد پلی پروپیلن سفید دارای شکنندگی کمتر هستند.

 

 آیا قالب های پلاستیکی بتن ریزی در مواجه با شرایط محیطی گرم و سرد مقاومت کافی را دارند؟ 

با استناد به تست ها و آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه کنترل کیفی (Quality Control) مجموعه و تست حرارت و فریز (Heat and Freeze Tests) قالبهای پلیمری بتن ریزی در محدوده دمایی 10- تا 60+ درجه سلسیوس تغییر طول این قالبها چیزی در حدود 0/4 درصد بوده که این ارقام در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز بسیار ناچیز بوده و قابل اغماض می باشد. 

همچنین پروزه های مختلف برون مرزی و کشوری (از امارات و قطر تا آسیای میانه (روسیه و قرقیزستان)) دلیلی بر این مدعاست که قالبها در شرایط آب و هوایی مختلف به خوبی خصوصیات مکانیکی (Mechanical Characteristics) خود را حفظ کرده و با دوام به کار خود ادامه می دهند. 

ضمنا در در بتن ریزی در شرایط آب و هوایی خیلی گرم یا خیلی سرد، قالبهای پلاستیکی بتن ، خود نقش عایق را داشته و مانع از تبخیر سریع آب بتن و همچنین مانع از یخ زدگی هسته بتن (Concrete Core) می شود که منجر به بهبود فرایند رسیدن بتن (Concrete Curing) می گردد. 

 قالب پلاستیکی بتن قالب پلیمری بتن

قالب پلاستیکی بتن قالب پلیمری بتن

قالب پلاستیکی بتن قالب پلیمری بتن

مشخصات فنی

ابعاد: 60×120 سانتیمتر

ضخامت: 8 سانتیمتر

وزن: حدود 11 کیلوگرم

تعداد اهرم موردنیاز : 5 عدد

ابعاد بسته بندی : 120×120×240 (H)

تعداد در بسته بندی : 56 عدد

وزن بسته بندی : 636 کیلوگرم

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :

.http://betonbaspar.com/Administrator/files/UploadFile/a%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%20%D8%B1%D8%B3%D9%85%DB%8C%20%D8%A8%D8%AA%D9%86%20%D8%A8%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D8%B1%20%D8%AF%D8%B1%20%D8%AA%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85.jpg

شرکت های همکار

آمار